A vitamīns

 

A vitamīns ir ļoti nozīmīgs vitamīns kurš ir ļoti nozīmīgs mūsu organisma darbībā. Šī vitamīnu grupa uzlabo mūsu redzi, kaulu augšanu, reprodukciju, šūnu attīstību un piedalās arī citos organisma procesos.


Šis vitamīns ir sastopams diezgan plašā klāstā pārtikas produktu. Tas ir sastopams tādos produktos kā liellopu gaļā, vistas gaļā, olās, pienā, arī daudzos augļos un dārzeņos – burkānos, spinātos, aprikozēs, papaijā, mango un citiem. Atkarībā no tā, kur šis vitamīns atrodas, augu vai dzīvnieku produktos, tas iedalās divās kategorijās. A vitamīns kuru iegūst no dzīvniekiem tiek arī saukts par gatavo A vitamīnu. Šis vitamīns uzsūcas organismā retinola formā. Ja uzņemat šo vitamīnu no augiem, tas tiek saukts par A karotinoīda provitamīnu, tas pārtop retinolā jau tad, kad ir nokļuvis organismā.


Šis vitamīns ir ļoti nozīmīgs, jo regulē organisma imunitāti, tas cīnās ar infekcijām veidojot baltos asinsķermenīšus. Savā ziņā, šis vitamīns ietekmē visu, tas darbojas kā barjera starp cilvēku un baktērijām.


Lietojot šo vitamīnu apzināti, ir jāņem vērā ka tas ir viens no vitamīniem kurš no organisma izvadās diezgan lēni, līdz ar to ir iespējams radīt problēmas uzņemot to pārlieku daudz. Lai arī smagas problēmas ir retas, tomēr var rasties tādi simptomi kā slikta dūša, reiboņi, galvassāpes, apetītes zudums, sausa āda, smadzeņu tūska.

 

Copyright 2016 © Pingviniem, All Rights Reserved.