B1 vitamīns

 

Daudzi nemaz nenojauš ka B vitamīni var būt dažādi. Viens no tiem ir vitamīns B1. Šis vitamīns ir ūdenī šķīstošs un piedalās tauku, aminoskābju, koenzīma un ogļhidrātu metabolismā.


Šis vitamīns ir sastopams tādos pārtikas produktos kā rieksti, pākšaugi, olas un piena produkti, griķi, gaļa un citi produkti. Šis vitamīns ir pietiekami lielos daudzumos arī alū.


Šī vitamīna trūkums organismā var radīt tādus simptomus kā depresija, nogurums, slikta atmiņa, ekstremitāšu tirpšana, apetītes zudums, sirdsdarbības samazināšanās. Garastāvokļa krasas izmaiņas arī ir viena no pazīmēm kas var liecināt par šī vitamīna deficītu. Arī pārmērīga šī vitamīna uzņemšana var izraisīt nevēlamus simptomus kā piemēram, zems asinsspiediens, galvas sāpes, vājums un arī alerģiskas reakcijas pazīmes.


Vidēji dienā būtu jāuzņem aptuveni viens līdz divi miligrami šī vitamīna, ja jūsu diētā ir pastiprināts ogļhidrātu daudzums, tad šis vitamīns var būt nepieciešams arī nedaudz vairāk.


Kā jau redzams pēc iespējamajiem simptomiem deficīta vai pārdozēšanas gadījumos, šis vitamīns atstāj diezgan lielu iespaidu gan uz cilvēka nervu sistēmu gan sirds darbību, arī uz gremošanas orgāniem. Šis vitamīns, tāpat kā visi citi ir nepieciešams, lai mūsu organisms darbotos pēc iespējas labāk un ne tikai tā, bet arī lai mēs justos labi. Īpaši jāpiedomā pie šī vitamīna uzņemšanas gan nevajadzētu, ja mūsu diēta ir pietiekoši sabalansēta tad problēmām rasties nevajadzētu.

 

Copyright 2016 © Pingviniem, All Rights Reserved.