C vitamīns

 

C vitamīns, droši vien, ir vispazīstamākais no visiem vitamīniem. Šo vitamīnu mēs katrs lietojam un jau bērnībā par to zinām. Bet kas tad tas īsti ir?


C vitamīnu bieži sauc arī par askorbīnskābi. Tā vispazīstamākā īpašība ir spēja spēcināt imunitāti, bet tā nebūt nav vienīgā šī vitamīna īpašība. Šis vitamīns piedalās arī dzelzs vielmaiņā. Vidēji dienā būtu nepieciešams uzņemt aptuveni 100 mg C vitamīna, grūtniecēm, sportistiem un smaga darba veicējiem pat vairāk. Minimālā šī vitamīna deva dienā ir 10 mg, katrs jau šo arī uzņemam, jo šis vitamīns ir diezgan plaši izplatīts un pieejams. Šis vitamīns stiprina asinsvadus, attīra organismu, vicina kalcija veidošanos. Tas dara arī citas lietas, piemēram, uzlabo garastāvokli un dod mums enerģiju.


Šis vitamīns ir plaši pieejams dažādos augļos un dārzeņos. Visiem ir zināms ka šis vitamīns ir visos citrusaugļos, bet tas ir arī daudzos citos augos, piemēram, ābolos, pētersīļos, paprikā, kartupeļos  un pat tomātos, un vēl citur.


Lietojot uzturā svaigus augļus un dārzeņus ir pilnīgi pietiekamas iespējas uzņemt pietiekamu C vitamīna devu visai dienai. Taču ņemot vērā mūsu ikdienas cīņas, varam arī iegādāties dažādus papildus vitamīnu medikamentus un šādi nodrošināt ka uzņemam pietiekamu daudzumu šo vitamīnu. C vitamīns ir ļoti svarīgs, turklāt, tas ir arī garšīgs, daudzos veidos, tāpēc mēs to uzņemam gan tīrā veidā gan citos un tas ir ļoti labi.

 

Copyright 2016 © Pingviniem, All Rights Reserved.