Diēta

 

Diēta ir katra mūsu ēšanas režīms. Pat ja mēs uzskatām ka diētas neievērojam, mēs katrs ar to saskaramies. Diēta ir tas ko mēs ēdam saskaņā ar sava organisma īpatnībām, tas ko mēs vēlamies ēst, tas ko mēs ēdam kādu konkrētu mērķu dēļ, piemēram, svara zaudēšanai. Diētas ir ļoti dažādas, bet arī tad, ja neko īpaši neplānojam un nepiedomājam pie savām maltītēm, arī tā ir diēta.


Kas ir diēta


Ļoti daudzi uzskata ka vārds diēta ir tieši saistīts ar svara zaudēšanu un parastam cilvēkam par to pat nebūtu jādomā. Tomēr tā nav, diēta ir katram sava un īpaša. Mums nav jācenšas skaitīt kalorijas vai jāpiedomā pie katra kumosa ko liekam mutē, lai mums būtu pareiza diēta. Laba diēta ir sabalansētas maltītes kuras ēdot mēs uzņemama gan pietiekamu daudzumu vitamīnu gan arī visu pārējo ko varam saņemt no ēdiena. Tie ir gan minerāli gan proteīni, gan ogļhidrāti, gan arī viss pārējais.

Diēta – kā zaudēt svaru


Protams, mūsdienās, diēta ir pazīstama kā veids kā zaudēt svaru, uzlabot savu veselību un fizisko formu. Taču arī šādos gadījumos tai nav jābūt kam ļoti sarežģītam vai mokošam. Diēta var būt arī vienkārša ēdiena kontrole. Arī ne tādā ziņā ka ēdat tikai konkrētus produktus kuru tauku saturs ir mazāks, lai nepieņemtos svarā. Organismam ir nepieciešami arī tauki. Tā var būt vienkārša savu ēdienreižu ievērošana un nepārēšanās. Ir iespējams ēst arī visus mīļos ēdienus kuri nebūtu ieteicami lielākajā daļā diētu, bet ēdot normās, varam to darīt.

Diētas


Ir ļoti daudzas diētas kuras var radīt pat sašutuma pilnas reakcijas, piemēram, badošanās diētas, diētas kurās ir jāēd tikai kāds konkrēts dārzenis un līdzīgi. Bet ir arī diētas kuras darbojas uz līdzīgiem principiem, bet nav tik kardinālas. Diezgan populāra diēta ir tāda, kura liek jums vienu vai divas dienas mēnesī atteikties no ēdiena un lietot uzturā tikai ūdeni. Pirmajā mirklī var šķist brutāli, bet patiesībā, vienu dienu neēst var katrs. Protams, tas var radīt diskomfortu, bet rezultāti var būt pozitīvi ja vēlaties zaudēt lieko svaru. Viena diena dažu nedēļu laikā kad neēdat, tikai dzerat nav tik neiespējami, lai to nevarētu.


Labākās diētas


Tāpat ir arī diētas kuras jums ļauj ēst visu, ko vēlaties, bet jums ir jāēd konkrētās devās. Tātad, porcija tiek sadalīta iedaļās kuras varat piepildīt ar ko vēlaties, bet nedrīkstat pārsniegt noteiktos daudzumus. Šādā veidā varat cīnīties ar lieko svaru, uzlabot savu veselību, jo pat ja ēdat ne to labāko un veselīgāko pārtiku, tā ir normas robežās un varat to atļauties. Lielākā problēma ar dažādiem produktiem kas veicina aptaukošanos ir tā, ka mēs tos lietojam par daudz.


Kādai jābūt perfektai diētai


Diētai nav jābūt ļoti mokošai, tā var būt pat jautra un interesanta. Varat izveidot sev tādu diētu ka katru nedēļu plānojat dažādus interesantus ēdienus no veselīgiem produktiem. Cenšaties kontrolēt cik taukus un visu pārējo uzņemat. Varat rīkot kopīgus pasākumus ar ģimeni kur cenšaties rast jaunas idejas kā izvēlētos produktus pagatavot un apvienot, lai radītu ko lielisku. Variantu ir ļoti daudz.


Lai arī pastāv sava veida stigma ap šo vārdu – diēta, katram būtu jāatzīst ka piedomāt pie tā ko liekam mutē, nebūt nebūtu kaitīgi. Tas būtu ne tikai veselīgi, bet arī pozitīvi citās mūsu dzīves jomās.

 

Copyright 2016 © Pingviniem, All Rights Reserved.