D vitamīns

 

D vitamīns ir viens no tiem vitamīniem ko mēs katrs varam iegūt pilnīgi par velti. Šis vitamīns ir pieejams neko nepērkot un nemaksājot, to varam iegūt no saules. Šis vitamīns ir taukos šķīstošs un veidojas cilvēk ādā, saules staru iedarbības rezultātā.


Šis vitamīns regulē kalcija un fosfora vielmaiņu, tātad tas ietekmē mūsu kaulu augšanu. Papildus tam, ka šis vitamīns mums palīdz augt un attīstīties, tas arī piedalās mūsu imūnsistēmas stiprināšanā.


Papildus tam, ka šis vitamīns nāk no saules stariem, mēs to varam iegūt arī no olas dzeltenuma, aknām, laša, tunča, sojas piena un citiem produktiem, parasti uz dažādiem produktiem ir arī norādes par to, kādi vitamīni šeit atrodami.


D vitamīna trūkums var izraisīt dažādas problēmas ar kauliem un muskuļiem. Ar laiku var rasties arī nopietnas veselības problēmas. bērniem šī vitamīna deficīts var izraisīt augšanas aizkavēšanos vai pat dažādus defektus. Pieaugušajiem var veidoties osteoporoze. Kauli var kļūt ļoti vāju un pat lūzt. Šī vitamīna deficītu var veicināt tādi faktori kā: liekais svars, mazkustīgs dzīves veids, vecums, hroniskas zarnu iekaisumu slimības un citas slimības.


Šī vitamīna lielākais pluss ir tas, ka nav nepieciešams ļoti piedomāt pie tā uzņemšanas. Neliela pastaiga katru dienu, saules staru, prātīga, baudīšana un vitamīni jums pietis, tāpēc dodieties pastaigā.

 

Copyright 2016 © Pingviniem, All Rights Reserved.