K vitamīns

 

K vitamīns ir ļoti nozīmīgs vitamīns mūsu dzīvei, tas ir taukos šķīstošs un ir atbildīgs par tādiem procesiem kā asins recēšana, šūnu augšanu un kaulu mineralizāciju.


Lai arī šis vitamīns ir taukos šķīstošs, mūsu organisms šo vitamīnu uzglabā nelielos daudzumos. Īpaši tad, ja mūsu diēta nav pareiza, nav gana sabalansēta, šī vitamīna rezerves tiek ļoti ātri izlietotas.


Šo vitamīnu ir iespējams uzņemt organismā divos veidos. Pirmais ir zaļo lapu dārzeņi. Šis vitamīns ir atrodams tādos dārzeņos kā kāposts, pākšaugos, graudaugos, papildus dārzeņiem tas ir sastopams arī olas dzeltenumā. Otrs veids ir ar mūsu gribu īpaši nesaistīts, jo šo vitamīnu ražo īpašas zarnu baktērijas.


Pieaugušiem cilvēkiem ir reti sastopams K vitamīna deficīts, šis vitamīns ir plaši sastopams daudzos produktos ko lietojam ikdienā, tomēr ja tā ir, tad var rasties daži simptomi kas ir: deguna asiņošana, zemādas zilumi, asins nesarecēšana.
Viens no iemesliem kura dēļ var rasties K vitamīna nepietiekamība ir aknu slimības, arī pārmērīga alkohola lietošana.


Šis vitamīns ir ļoti noderīgs, jo palīdz cīnīties un novērst tādas slimības kā asinsvadu sakaļķošanās, osteoporoze un dažādas citas sirds un asinsvadu slimības. Šis ir arī noderīgs vitamīns sportistiem, jo palīdz organismā absorbēt kalciju un regulē asins plūsmu. Protams, šis ir viens no nozīmīgākajiem vitamīniem, tāpēc mums katram būtu jācenšas to lietot pietiekošā daudzumā.

 

Copyright 2016 © Pingviniem, All Rights Reserved.