PP vitamīns

 

PP vitamīns ir viens no tiem, kas daudziem var šķist svešs. Mēs visi zinām vitamīnu C, bet šis varētu nebūt zināms. PP vitamīns jeb nikotīnskābe aktīvi piedalās organisma vielmaiņas procesos un ir ļoti nozīmīgs arī oksidēšanās procesu nodrošināšanai organismā. Šis vitamīns pieder pie B grupas vitamīniem agrāk to dēvēja arī par B3 vai B5 vitamīnu.


Šī vitamīna trūkums organismā izraisa smagas sekas, var rasties slimība pelagra. Lai no tā izvairītos ir jāievieš savā diētā arī produkti kuri satur šo vitamīnu, tie ir: cūku aknas, skumbrijas, sēnes, zirņi, pupas, maize un siļķes, šis vitamīns ir arī rīsos, bet mazāk tas ir olās un piena produktos.


Minētā slimība kura var rasties pie šī vitamīna deficīta izpaužas ar bojājumiem ādā un mutes dobumā, tiek traucēta gremošanas sistēmas darbība un var rasties smagas psiholoģiskas izmaiņas un traucējumi. 


Šis vitamīns ir ļoti efektīvs arī pret dažādām slimībām, īpaši tas iedarbojas uz gremošanas orgānu saslimšanām, bet tā koncentrācija organismā ir noderīga un ārstējoša arī citu saslimšanu gadījumos. Lai arī tas ir diezgan plaši sastopams mūsu ikdienas diētā, daudzās pasaules valstīs un reģionos tā nav, tāpēc rūpēsimies par savu veselību atbildīgi. Šī vitamīna deficīts var radīt smagas sekas kuras var būt pat neatgriezeniskas tāpēc ir vērts par to atcerēties.

 

Copyright 2016 © Pingviniem, All Rights Reserved.