Sabalansēts uzturs

 

Pārtikas izdevumi ir vienīgā izdevumu grupa no kuras mēs nevaram atteikties. Neskatoties uz sekām, mēs varam nemaksāt rēķinus, neatdot parādus, nepirkt apģērbu un tā tālāk, taču pārtiku mums pavisam noteikti vajadzēs, tas gluži vienkārši ir dzīvībai nepieciešams. Ņemot to vērā, mēs parasti iegādājamies pārtiku par naudu kura krietni pārsniedz optimālo summu.


Lai varētu iegādāties pārtiku sabalansētam uzturam, nav nepieciešams tērēt ļoti daudz. Daudzi produkti ko mēs pērkam nebūt nav nepieciešami vai mēs iegādājamies tos par daudz. Tieši tāpēc, mūsu izdevumi pārtikas iegādei ir lielāki kā to vēlamies.


Nosaukt precīzu summu kāda ir nepieciešama katrai ģimenei vai katram cilvēkam ir ļoti sarežģīti. Ir pieejamas dažādas statistikas kuras norāda šīs izmaksas, bet tās ir vispārīgas. Katrs no mums ir atšķirīgs un katram ir savi ieradumi, un vēlmes. Līdz ar to, katra izdevumi sabalansētam uzturam būs atšķirīgi. Ne visi lieto uzturā gaļu, bet sabalansēta uztura grafikā, gaļa tiktu norādīta, tā tas ir ļoti daudzos gadījumos. Ņemot vērā savus ieradumus, mēs paši sastādām savu sabalansēta uztura ēdienkarti.


Ļoti nozīmīgs faktors ir tas, kur, kā un cik bieži jūs iepērkaties. Ja iepērkaties ik pēc dažām dienām un to darāt dārgākos veikalos. Jums šī summa būs daudz lielāka. Turpretim, ja iepērkaties meklējot izdevīgākos piedāvājumus, jūs varat ietaupīt, bet ne vienmēr iegūsiet vislabākās kvalitātes produktus. Sabalansēts uzturs sevī ietver ne tikai noteiktu daudzumu konkrētu produktu, vitamīnu un minerālvielu, bet arī to, ka šie produkti ir kvalitatīvi. Pērkot dažādus pusfabrikātus, par šī ēdiena pozitīvo efektu uz organismu ir jāpadomā, īpaši tad, ja tas ir viss ko pērkat.


Nosaucot tādu summu kā, piemēram, 200 Eiro mēnesī, daudzi nodomās ka tas nav iespējams. Ne visiem ir pietiekoši ienākumi, lai varētu atļauties tērēt arī šādu summu, tad nekas nepaliktu rēķiniem un citiem izdevumiem. Citi atkal šādu summu tērē pat nedomājot. Bet lai varētu lietot sabalansētu uzturu, naudai nav tik liela nozīme, ir iespējams iegādāties arī augstākas kvalitātes produktus par zemākām cenām. Nav nepieciešams ne ātrais kredīts, ne aizņemšanās no draugiem. Ēst veselīgi bez lieliem ieguldījumiem Latvijā ir pavisam reāli! Protams, daudzi jau ir pieraduši pie pusfabrikātiem vai burgeriem. Sabalansēts uzturs var izmaksāt pat mazāk kā tas, ko ēdat ikdienā pirms par to sākat domāt. Liela daļa naudas tiek tērēta produktiem kas nekādā veidā nav pieskaitāmi pie sabalansēta uztura ēdienkartes.

 

Copyright 2016 © Pingviniem, All Rights Reserved.